Laime mani ir atradusi, tā mani vairs neatstās… Tā teica kāda sieviete, kura bija nolēmusi dzīvot kopā ar savu mīļoto vīrieti, bet jau pēc mēneša kopdzīves viņi pašķīrās. Lielākoties tā arī kopdzīves beidzas – vai nu apprecas, vai izšķiras…
Esam apkopujuši psihologu ieteikumus, kā labāk veidot kopdzīvi.
1. Vislabāk attiecības sākt pilnīgi neitrālā vidē, piemēram, kādā īrētā dzīvoklī. Ja tomēr sāksit dzīvot sava partnera dzīvoklī, var rasties problēmas – jo viens no partneriem šajā dzīvesvietā jutīsies kā zivs ūdenī, bet otrs – vairāk vai mazāk kā ciemiņš.
2. Lai kopdzīve būtu lieliska, vienmēr atcerieties, ka jums katram ir arī sava personiskā dzīve. Var būt brīži, kad jūsu partneris vienkārši vēlas palikt viens, un tas uzreiz nenozīmē, ka jūs kaut ko esat izdarījusi nepareizi.
3. Sākumā jānoskaidro, kādi katram būs mājas pienākumi. Strīdi par ikdienišķām problēmām emocionāli ir ļoti svarīgi. Šī problēma ir jāatrisina jau pašā kopdzīves sākumā.
4. Neturiet visu pie sevis. Jūsu attiecībām nāks tikai par labu, ja izrunāsiet ar savu partneri arī sāpīgās un nepatīkamās tēmas.
5. Jāmēģina saglabāt partnera interesi par jums. Diemžēl tas ir tikai normāli, ja jūsu kaisle vienam pret otru samazinās. Pārsteidziet un ieprieciniet viens otru ar dažādiem tikai jums zināmiem paņēmieniem, lai padarītu kopdzīvi interesantāku.
Diemžēl dažreiz lēmums par kopdzīvi mēdz būt pārsteidzīgs. Lai jūsu kopdzīve būtu laimīga, ir svarīgi arī iemesli, kāpēc esat spērušas šo svarīgo soli.
Šie iemesli noteikti nedrīkstētu būt, piemēram, šādi:
– tev nav kur dzīvot;
– tavam partnerim ir TIK SMUKS dzīvoklis, ka nevar laist šādu izdevību garām;
– jūs dzīvojat tālu viens no otra un ir nogurdinoši visu laiku no rītiem braukt uz mājām.
– negribi palikt vecmeitās un nolem, ka labāk zīle rokā nekā mednis kokā.
Lūdzu, pirms izlem, apdomā visu kārtīgi. Varbūt tas būs lieliski, bet varbūt sabojās tavu dzīvi, tāpēc, ja neesi droša, dzīvojiet atsevišķi. Vismaz pagaidām.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!