Matu griezumam un frizūrai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par to ,kas ir mati , bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām frizūru idejām.
Vīrieši un blondīnes. Ievērojamas izmaiņas cilvēka apmatojumā notika apmēram pirms vienpadsmit tūkstošiem gadu. Pirms tam gandrīz visiem bija tumši mati. Matu krāsu nosaka divu pigmentu melanīnu saturs matos, un tie ietekmē arī cilvēka ādas un acu krāsu. Tumšmatainiem cilvēkiem organismā pārsvarā ir eumelanīns, bet gaišmatainiem – sarkanais feomelanīns.
Laiku pa laikam veidojas mutācijas, kuru rezultātā piedzimst cilvēki ar neparasti gaišu ādas un matu krāsu. Tādas mutācijas vērojamas gan melnādainajiem afrikāņiem, gan aborigēniem un dzeltenās rases pārstāvjiem. Tomēr tas notiek ārkārtīgi reti, jo gēns, kurš nosaka, ka mati un āda būs tumši, ir spēcīgāks (dominējošs), salīdzinot ar gēnu, kurš nosaka gaišus matus un ādu (to sauc par recesīvo gēnu). Lai piedzimtu blonds bērns, abiem vecākiem šūnās jābūt blondā gēna kopijām un tās jānodod pēcnācējam. Tomēr tas var notikt arī tad, ja abi vecāki ir tumšādaini, un tas ne vienmēr liecina par sānsoli. Tāpēc desmitiem tūkstošu gadu gaišmataini cilvēki bija dabas dīvainība un retums. Bet pirms 11 tūkstošiem gadu Eiropā notika negaidītas izmaiņas, un gaišmatainu cilvēku skaits strauji pieauga. Kādēļ? Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!