Pastāv uzskats, ka attālums tikai stiprina mīlestību. Ja gaidāmā šķiršanās nebūs pārāk ilgstoša un jūs abi par to esat vienojušies, jūs varat sarunāt, kā saglabāt kontaktus un pārvarēt šo situāciju kopīgi. Taču ilgstoša atšķirtība daudzu pāru attiecībās ienes negatīvas tendences.
Un, ja vienam no partneriem šī situācija šķiet pieņemamāka, tad otrā cilvēkā var pamazām krāties neapmierinātība.
Ko darīt, kad atšķirtība pārlieku ieilgst? Kā saglabāt attiecības, ilgu laiku neesot kopā ar mīļoto cilvēku?
Dažādi uzskati par atšķirtību
Tas, kā pāris pārdzīvos atšķirtību vienam no otra, lielā mērā ir atkarīgs no tā, kāda ir viņu attieksme pret atšķirtību. Dažas izplatītākās interpretācijas:
Kas nu tur īpašs – ja cilvēks ir audzis ģimenē, kur kāda ģimenes locekļa prombūtne bijusi norma, tad šķirti pavadītie laika posmi nešķiet nekas īpašs – tu esi redzējusi, ka tā ir rīkojušies tavi vecāki, un nekas ļauns ar viņiem nav noticis.
Beigu sākums – varbūt tu esi piedzīvojusi situāciju, kad kāds ir teicis, ka dodas prom tikai uz laiku, bet tā arī nav atgriezies. Tādā gadījumā tu atšķirtību vari sākt uzskatīt par attiecību beigu sākumu.
Ja tu mani mīlētu, tu paliktu – mīlestība tiek saistīta ar fizisku tuvumu. Un fiziskā tuvuma apdraudējums tiek uztverts kā drauds emocionālajai drošībai.
Bet tas nebūs uz ilgu laiku – varbūt tavā dabā ir raudzīties uz dzīvi ilgtermiņā un skatīt visu plašākās kopsakarībās. Iespējams, ka tev pat ir vieglāk nekā partnerim atšķirtību uztvert kā pārejošu posmu jūsu attiecībās.
Tas vienkārši nav pareizi – ja tavi vecāki gandrīz visu mūžu pavadījuši kopā, tad atšķirtība vienkārši nav savienojama ar tavu dzīves pieredzi.
Būt pārim nozīmē būt kopā, un citādi tu to nespēj iedomāties.
Turklāt, bez tavām personīgajām atšķirtības interpretācijām, jums katram būs atšķirīgs skatījums uz šo situāciju, atkarībā no tā, kurš no jums palicis mājās un kurš devies prom.
Katrai situācijai ir savas priekšrocības un savi trūkumi.
Ja tu esi devusies prom no mājām
Ja tu esi tā, kas devusies prom no mājām, tad tava priekšrocība ir iespēja gūt jaunu pieredzi un iespaidus. Jauni apstākļi, vide, darbs vai projekts un nepazīstami cilvēki. Taču šīs situācijas trūkumi, protams, ir ilgas pēc mājām un tuvajiem cilvēkiem – draugiem un ģimenes. Un, lai gan tevi varbūt gaida daudz jaunu piedzīvojumu, līdzās nebūs partnera, ar kuru dalīties iespaidos. Cilvēkiem, kas ilgstoši atrodas prom no mājām, emocijas bieži vien svārstās no sajūsmas augstumiem līdz dziļām ilgām pēc mājām.
Ja esi palikusi mājās
Ja tu esi tā, kas palikusi mājās, tavas situācijas priekšrocība ir pazīstamie apstākļi. Tu esi mājās, ikdienas dzīves drošībā, kur, jācer, tevi atbalsta draugi un ģimenes locekļi. Taču trūkums, protams, ir pamestības sajūta. Nekādu jaunu piedzīvojumu, tikai ierastā ikdienas rutīna un vientulība, ar kuru jāmācās sadzīvot.
Kā saglabāt attiecības
Lai saglabātu attiecības viena partnera prombūtnes situācijā, galvenais ir atklāti un godīgi runāt par to, kā tu jūties.
Pāri bieži vien pieļauj šādas kļūdas:
Izliksimies, ka viss ir kārtībā – savstarpējās sarunās jūs pļāpājat par nenozīmīgiem sīkumiem un notikumiem. Uz jautājumu, kā tev klājas, jūs abi atbildat “Lieliski, man viss kārtībā”. Taču sirds dziļumos jūs abi jūtaties vientuļi, taču jūs nevēlaties atzīties šajās sajūtās, jo baidāties, ka otrs to nesapratīs.
Būs jau labi – sarunās tu centies būt laipna, taču pamazām ieskanas neapmierinātības toņi. Jūs abi esat pārliecināti, ka partnerim klājas labāk un tu ļoti centies, lai pierādītu, ka partneris maldās. Patiesībā jūs abi ilgojaties pēc savstarpējas pieķeršanās apliecinājuma, taču baidāties no noraidījuma.
Esi atklāta
Izstāsti partnerim to, kā tu jūties, esot šķirta no viņa – gan pozitīvo gan negatīvo. Tas jums palīdzēs justies tuvākiem. Jums ir iespēja patiešām saprast vienam otru un sniegt atbalstu un uzmundrinājumu, kas jums abiem nepieciešams.
Neslēp savu neapmierinātību ar situāciju, nevis ar partneri, un domā par brīdi, kad jūs abi atkal būsiet kopā.
Uzturi sakarus
Sakarus viena partnera prombūtnes laikā var uzturēt dažādos veidos – izmantojot skaipu , e-pastu, čatu, telefonu, mobilās īsziņas, vēstules u.tt.
Sūtiet viens otram nelielas dāvaniņas – lai parādītu, ka jūs abi bieži domājat viens par otru.
Pārsteidz partneri ar kādu negaidītu zvanu, vienkārši lai pateiktu, ka viņu mīli.
Regulāri sūti savas un savas ikdienas dzīves fotogrāfijas – tas palīdzēs partnerim saglabāt vizuālo saikni ar tevi.
Pieraksti dienasgrāmatā, kas noticis šajā dienā vai nedēļā – vēlāk, kad atkal satiksieties, varēsi par šiem notikumiem izstāstīt partnerim.
Izvairies no vilšanās pēc atkalredzēšanās
Gaidot brīdi, kad atkal būsiet kopā, jūs abi droši vien lolojat lielas cerības par to, cik fantastiska būs šī atkalredzēšanās. Taču realitātē bieži vien viss nenotiek tik skaisti, kā cerēts. Un var izrādīties, ka nebeidzamas mīlas laimes vietā iestājas neveikls klusums vai pat sākas strīdi.
Šādu situāciju tu vari novērst, jau iepriekš apspriežot ar partneri, kādu jūs vēlētos atkalredzēšanos un saprotot, ka gaidīšana bieži vien ir jaukāka nekā pats tikšanās brīdis. Un atceries, ka var būt nepieciešams kāds laiks, lai jūs atkal pierastu viens pie otra.
Atšķirtība mīlestībai nāks par labu tikai tādā gadījumā, ja šo laiku tu izmantosi, lai parādītu partnerim, cik viņš tev ir nozīmīgs.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!