Atkal jauna galerija ar 25 idejām dārza iekārtošanai un ievadā turpinām tēmu par nokarenajām puķēm. Lai vasaras puķes ziedētu pēc iespējas ilgāk, tās regulāri jāmēslo un jālaista. Neēduši un nedzēruši augi nav nekādi krāšņie ziedētāji. Taču arī pārcensties nedrīkst. Biežāk pieļautās kļūdas: augus noslīcina pārlaistot, iekaltē vai aizmirst paēdināt, tas ir, mēslo tikai vienreiz nedēļā. Puķēm ir sava valoda, un, ja kaut kas nepatīk, tās nomet lapas, birdina ziedpumpurus, bālē vai dzeltē. Lai intensīvi augtu, sparīgi veidotu jaunus dzinumus un pumpurus, katrā otrajā vai trešajā laistīšanas reizē jāmēslo ar ziedošām puķēm domātiem minerālmēsliem. Saņemot papildmēslojumu regulāri mazās devās (nevis paretam lielās devās), augi attīstās daudz labāk un atalgo audzētāju pūles ar izcili bagātu ziedēšanu.
Podos augošu vasaras puķu sakņu kamolam jābūt vienmērīgi mitram. Cik bieži jālaista, tas atkarīgs no auga lieluma un laika apstākļiem. Parasti ar vājas koncentrācijas šķīdumu laistām vismaz katru otro dienu. Pārliekā karstumā, kad laukā ir +30 °C, bet siltumnīcā apmēram +45 °C, mēslojums katrreiz nav jādod, jo tādā svelmē augi nespēj uzņemt barības vielas, dzinumu gali paliek gaiši. Tad laista tikai ar tīru ūdeni.
Pārliekā saules speltē laika sprīdis no iekaltēšanas līdz apdegšanai ir ļoti īss, tādēļ karstās dienās rūpīgāk jāpārbauda augsnes mitrums. Īpaši bīstams sausums ir lobēlijām, skaevolām, bakopām. Petūnijām, ja tās iežuvušas, var nobirt ziedi, lapas, bet tās ataugs. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”759″ gal_title=”darzi384″]