Atkal 25 interesantas idejas piedāvājam apskatīt jaunajā galerijā , bet ievadā noderīga informācija dārzkopjiem. Nokarenās puķes parasti pērkam vasaras sākumā un jau ziedošas. Kā tās pareizi kopt, lai būtu skaistas visu vasaru līdz pat salnām?
Mikšļiem izvēlas bioloģiski saderīgus (pēc gaismas un laistīšanas režīma), bet formas un krāsu ziņā savstarpēji kontrastējošus augus – tas atdzīvina kompozīciju, padara to interesantāku. Parasti kombinē augus ar divu vai triju krāsu ziediem, piemēram: balto un sarkano (skaevola un verbena); balto, sarkano un dzelteno (skaevola, verbena, sanvitālija); balto, sarkano un zilo (verbena, kalibrahoja, lobēlija) vai sarkano, zilo un dzelteno (verbena, lobēlija, sanvitālija).
Ja kāda viengadīgā puķe zied ar pārtraukumiem, kompozīcijā to gandrīz nejūt, jo krāšņi zied pārējās. Ļoti piemērota šādām kompozīcijām ir vītolu skaevola – labi sazarota, veido nokarenus dzinumus ar savdabīgiem, izskatīgiem ziediem čemurveida ziedkopās. Augs bagātīgi zied līdz pat rudens salnām. Labi sader ar dzelteni ziedošo sanvitāliju, kura ir kupla un krāšņa visu vasaru. Kontrastējošu krāsu saskaņu kompozīcijās lielākoties rada nokarenās verbenas, konkrēti šķirņu grupa ‘Lanai’ – spēcīgi augošas, ar lielām, košām ziedkopām. Kompakts augums ir arī hibrīdajām, ilgi ziedošajām verbenām ‘Magelana’ un ‘Estrella’.
Kuplu, bagātīgi ziedošu klājienu veido kalibrahojas. Izskatā tās ir ļoti līdzīgas petūnijām, bet ar sīkākām lapām un izturīgiem ziediņiem, ko nespēj sapluinīt nedz lietus, nedz vējš. Vecie ziedi nav jānolasa – pietiek pakratīt ceru, lai tie nobirtu paši. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”751″ gal_title=”darzi381″]