Redīss ir viens no pirmajiem dārzeņiem, ko var izaudzēt pašu dobēs un iegādāties tirgū vai veikalos.
Redīsi ir labs līdzeklis veselības stiprināšanai un organisma uzmundrināšanai. Tie satur daudz kālija, pektīnvielas, C vitamīnu un citus antioksidantus, kā arī daudz kokšķiedru jeb nesagremojamo šķiedrvielu.
Salāti ”Pavasara ziedi”
Recepte ŠEIT
Burkānu salāti ar redīsiem
Recepte ŠEIT
Jo redīss vecāks, jo tajā vairāk nesagremojamo šķiedrvielu. Lai gan redīsi mēdz būt dažāda lieluma un ļoti dažādās nokrāsās, pēc uzturvērtības tie savstarpēji būtiski neatšķiras. Bet par garšīgākajiem no visiem redīsiem saimnieces atzinušas sārti sarkanos redīsus ar baltu galu. Lai gan arī baltie redīsi ir ļoti sulīgi un ar diezgan maigu garšu.
Salāti ar redīsiem
Recepte ŠEIT
Pavasarīgi salāti
Recepte ŠEIT
Jo jaunāks redīss, jo maigāka garša un tam nevajadzētu izraisīt gremošanas problēmas. Ja uz šķīvja ticis kāds vecāks un sīvāks redīss ar lielāku kokšķiedru daudzumu, pastāv lielāka iespēja, ka tas var kairināt kuņģi. Jāatzīst, ka gremošanas traktu redīsi ietekmē ļoti individuāli. Citiem cilvēkiem tie neizraisa nekādus traucējumus, citi pēc redīsu baudīšanas cieš no nepatīkamām atraugām, jo acīmredzot viņu organismā trūkst fermentu, kas spēj sašķelt redīsu.
Var spiest un dzert arī redīsu sulu, bet tā patiešām būs asa, tāpēc, lai neradītu problēmas kuņģim, labāk tai pievienot burkānu un citu dārzeņu sulu. Vienu pašu redīsu sulu dzert patiešām nav ieteicams.
Dārzeņu salāti ar lasi un medu
Recepte ŠEIT
Pupiņu salāti ar dārzeņiem un žāvētām plūmēm
Recepte ŠEIT
Visi tie ļaudis, kuriem redīsi neizraisa nepatīkamas sajūtas, šos dārzeņus droši var baudīt gan vienus pašus, gan kopā ar citiem pavasara zaļumiem. Turklāt kaloriju redīsos ir ļoti maz, tāpēc tos droši var ēst arī tie, kuri vēlas iegūt slaidākas ķermeņa aprises.
Romantiski pavasara salāti ar tunci
Recepte ŠEIT
Salāti ar lasi un redīsiem
Recepte ŠEIT
Pupiņu salāti ar mednieku desiņām ,saldajiem kartupeļiem un avokado
Recepte ŠEIT
Vērtīgas un uzturā iekļaujamas ir arī redīsu lapas, īpaši, kamēr tās jaunas un svaigas. Tās var likt bļodiņā kopā ar šā dārzeņa sakni, pievienojot kādu tomātu, garšvielas, olīveļļu, un gardi salāti ir gatavi.
Lapas satur gan vērtīgo hlorofilu, kas pavasarī cilvēkam spēj sniegt uzmundrinājumu, gan arī C vitamīnu un citas tās pašas vielas, ko redīsa sakne, tikai, iespējams, vēl lielākā koncentrācijā.