Ar jauno CR450 vilcienu būs iespējams pārvietoties ar ātrumu līdz 450 km/h. Ātrākais komerciālais ātrvilciens pasaulē tika prezentēts Ķīnā
Ķīna nosaka tempu – vistiešākajā nozīmē: svētdien Pekinā tika prezentēts CR450, ātrvilciena prototips, kas spēj pārvietoties līdz 450 km/h. Ikdienā darba ātrumam jābūt 400 km/h. Tas padarītu CR450 par pasaulē ātrāko komerciāli darbināmo ātrgaitas vilcienu. Maršrutā no Pekinas uz Šanhaju ceļojuma laiks varētu tikt samazināts no pašreizējām četrām līdz 2,5 stundām.
Saskaņā ar ražotāja CRRC Corporation Limited (CRRC) teikto, ir divi CR450 modeļa varianti: CR450AF un CR450BF. Abi modeļi ir astoņu vagonu vilcieni, katrs ar četriem motorizētiem un četriem nemotorizētiem vagoniem.
Mazāks enerģijas patēriņš, mazāks troksnis
Saskaņā ar China Railway inženieru teikto, salīdzinājumā ar iepriekšējiem modeļiem ekspluatācijas pretestība ir samazināta par 22 procentiem un svars ir samazināts par 10 procentiem. Tam vajadzētu ne tikai palielināt energoefektivitāti, bet arī samazināt ekspluatācijas izmaksas.
Vēl viens jauninājums ir jaunā ratiņu korpusa dizains, kas samazina gaisa pretestību lielā ātrumā. Kopā ar aerodinamiskajiem vējstikliem un viegliem materiāliem vilcienam jābūt klusākam, vienlaikus palielinot efektivitāti.
Liela ātrgaitas tīkla paplašināšana
Kopš pirmās ātrgaitas līnijas starp Pekinu un Tjandzjiņu uzsākšanas 2008. gadā Ķīna ir izveidojusi pasaulē lielāko ātrgaitas dzelzceļu tīklu. Saskaņā ar Nacionālās Dzelzceļa administrācijas datiem šobrīd darbojas aptuveni 47 000 kilometru ātrgaitas vilcienu sliežu ceļu.
Šajā plašajā valstī ir ne tikai jāsaīsina ceļošanas laiks, bet arī jāstiprina ekonomika maršrutos. Tehnoloģija ir arī būtisks eksporta faktors: piemēram, 2023. gadā Indonēzijā tika atvērts Džakartas-Bandunas ātrgaitas dzelzceļš, kas pilnībā balstās uz Ķīnas tehnoloģijām. Arī Serbijas ātrgaitas līnija Belgrada-Novi Sada, kas darbojas jau divus gadus, ir balstīta uz Ķīnas tehnoloģiju.