Laba ziņa “Lielajā siera zādzībā” par kuru mēs jau rakstījām pirms dažām dienām.
Pēc tam, kad ražotajam tika nozagtas 22 tonnas vērtīga čedara aptuveni 360 000 eiro vērtībā, policija notvērusi kādu vīrieti.
63 gadus vecais vīrietis tika aizturēts aizdomās par krāpšanu un zagtu mantu saņemšanu. Viņš tika nopratināts policijas iecirknī Londonas dienvidos un pēc tam atbrīvots ar nosacījumiem, līdz tiek gaidīta turpmāka izmeklēšana.
Pirms dažām dienām siera vairumtirgotājs Neal’s Yard Dairy paziņoja, ka zagļi uzdevušies par franču pārtikas preču tirgotāju vairumpircējiem. Pirms krāpšanas atklāšanas uzņēmums piegādāja vairāk nekā 950 rituļus no Hafod Welsh Organic Cheddar, Westcombe Cheddar un Pitchfork Cheddar.
Čedaras siers, kas nosaukts ciema Anglijas dienvidrietumu ciema vārdā, kur tas radās, ir pasaulē slavenākais siers. Tam nav citu reģionālo produktu, un, piemēram, šampanieša, aizsargātā statusa, tāpēc to ražo daudzās valstīs. Bet: ir tikai neliels skaits īstu Lielbritānijas Čedaras ražotāju.
Un tas ir tas, kas cita starpā redzams arī veikalu plauktos jeb cena: 250 grami Westcombe no ražotāja Toma Kalvera Anglijas dienvidrietumos maksā 7 sterliņu mārciņas (8,32 eiro). Pēc uzņēmuma domām, godalgotie sieri ir vieni no visvairāk pieprasītajiem Lielbritānijā.
Kur tagad ir siers?
Neviens nevar būt drošs, kur tagad atrodas siers, bet Patriks Holdens, kuram pieder ferma, kurā tiek ražots Hafod Čedars, BBC sacīja: “Es domāju, ka viņi cer to pārdot Tuvajos Austrumos vai Krievijā. Tāds ir mans minējums.”
Viņš skaidroja, ka citas valstis, kur ražotājs jau pārdod lielu daudzumu Hafod siera, nav ticams galamērķis. Viņš piebilda: “Ja viņi mēģinātu to pārdot Ziemeļamerikā, kur mēs pārdodam daudz Hafod, vai pat Austrālijā, ticiet vai nē, balons paceltos uz augšu, jo cilvēki uzdotu jautājumus.”