Šā gada 2. septembrī jaunajā Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” notiks izstāžu zāles atklāšanas pasākums “SALAS PAGASTS. EDUARDS PĀVULS. SAVĒJAIS”. Kultūrizglītības centra 1. stāvā turpmāk varēs aplūkot pastāvīgās ekspozīcijas par Salas pagasta vēsturi un apmeklēt Eduardam Pāvulam veltītu memoriālo izstādi, savukārt kultūrizglītības centra 2. stāvā būs telpas, kurās tiks izstādītas dažādas tematiskas ekspozīcijas un vietējo mākslinieku darbi.
2. septembrī pulksten 15.00 kultūrizglītības centrā Salas pagastā “Vietvalži” uz izstāžu zāles atklāšanas pasākumu “SALAS PAGASTS. EDUARDS PĀVULS. SAVĒJAIS” pulcēsies viesi, kas savulaik bijuši saistīti ar E.Pāvulu darbā un ikdienā, kā arī Pāvulu dzimtas pārstāvji, lai kopā gremdētos atmiņās par leģendāro latviešu aktieri, kura dzīves gājums ir bijis cieši saistīts ar Salas pagastu. Pasākuma režisors ir Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, savukārt aktieri Zane Jančevska un Jānis Paukštello, kā arī mūziķis Jēkabs Jančevskis palīdzēs raisīt noskaņu draudzīgām sarunām par Eduardu Pāvulu.
Izstāžu zāles atklāšanas dienā Kultūrizglītības centrā “Vietvalži” interesentiem būs iespēja iepazīties ar vairākām izstādēm.
Pastāvīgas ekspozīcijas 1. stāvā:
Eduardam Pāvulam veltīta memoriālā izstāde – Pāvulu dzimtas koks (ziņas no 18.gadsimta), dokumenti, piemiņas lietas un fotogrāfijas. Telpu iekārtojuma autore – māksliniece Lilija Dinere; digitālā risinājuma autors – mākslinieks Jānis Jankevics; Pāvulu dzimtas koka veidotāji – tēlnieki Roberts Diners un Andris Loss, izstādes veidotāja un vadītāja – Dace Ulpe;
novada vēsturei veltīta ekspozīcija „Burvju spogulis” (1. kārta) – par Salas pagasta vēsturi – ļauj ielūkoties iedzīvotāju sadzīvē un saimniecībā, apskatīt dzīvojamās telpas interjera fragmentu, sadzīves priekšmetus, dokumentus, grāmatas u.c. vēstures liecības.
2018. gadā ekspozīcijai “Burvju spogulis” paredzēts izveidot digitālu risinājumu, kas stāstīs par Babītes novada un Salas pagasta notikumiem bagāto vēsturi, ievērojamiem novadniekiem un dzimtām. Ekspozīcijas autori – vēsturniece Inga Sarma un mākslinieks Jānis Jankevics.
Ekspozīcijas tiek veidotas par Babītes novada pašvaldības finanšu līdzekļiem.
Izstāde 2. stāvā:
gleznas, grafika, keramika un tekstilizstrādājumi izstādē “Krāsainākai ikdienai” – aplūkojama līdz 22. septembrim. Izstādes autores Iveta Bude, Elita Vansoviča un Daira Lāce savu darbu veidošanā iedvesmu guvušas no tautas mākslas un dabas: no latvju rakstu motīviem, latviskām spēka zīmēm, dabas motīviem un no krāsu bagātības, kas raksturo Latvijas dabu.
2. septembrī ieeja pasākumā ar ielūgumiem (pieejami kultūrizglītības centrā “Vietvalži” no 28. augusta. Ielūgumu skaits ir ierobežots!) Pēc pasākuma – visu septembri būs iespēja ikvienam apmeklēt izstāžu zāli bez maksas, kā arī noklausīties izstāžu zāles vadītājas stāstījumu par eksponētajiem materiāliem. Bezmaksas ekskursijas izstāžu zālē pirmajā mēnesī pēc tās atklāšanas tiks organizētas vienu reizi nedēļā.
Plašāka informācija par izstādēm un to apmeklējuma iespējām mājaslapā www.babite.lv.
Informāciju sagatavoja:
Ilze Aizsila,
Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste