Viņš ir spējis izvairīties no smagām slimībām, un viņam ir labs prāts un ķermenis. “Manā mūžā man ir ļoti, ļoti, ļoti paveicies,” viņš saka.
Būdams 110 gadus vecs, Vincents Dransfīlds joprojām katru dienu brauc ar savu automašīnu, pērkot pilsētā kafiju un pusdienas.
Viņš dzīvo patstāvīgi savā mājā Litlfalsā, Ņūdžersijā, kur dzīvo kopš 1945. gada.
Pārsimtgadniekam nav vajadzīga palīdzība ikdienas dzīvē, tāpēc mazbērni viņu apmeklē reizi nedēļā, lai atnestu viņam pārtikas preces, un zvana katru otro dienu, lai reģistrētos, bet citādi viņš ir pašpietiekams.
Drensfīldam ir laba veselība, izņemot ceļgalu sāpes un citas nelielas problēmas, un viņš pārvietojas starp mājas galveno stāvu, guļamistabu augšstāvā un pagrabu, kur viņš bez problēmām mazgā veļu, stāsta viņa ģimene.
Uz jautājumu, kā viņš jūtas 110 gadu vecumā, Dransfīlds jokojot saka, ka ir gatavs uzvilkt boksa cimdus un boksēties.
“Man izdodas izdarīt visu,” viņš stāsta. “Es braucu diezgan labi.”
“Viņš brauc pilnīgi labi – labāk nekā daži citi cilvēki, kurus es redzu,” stāsta Dransfīldas mazmeita Ērika Lista.
Viņa un viņas brālis periodiski pārbauda Dransfīlda braukšanu, lai pārliecinātos, ka viņam viss ir kārtībā. Ģimene, draugi un ārsti ir pārsteigti par viņa veselīgo ilgmūžību, viņa saka, norādot, ka viņai 49 gadu vecumā ir vairāk veselības problēmu nekā viņas vectēvam 110 gadu vecumā.
Kad nesen Drensfīldam bija nepieciešama endoskopija rīšanas problēmas dēļ, medicīnas personāls bija pārsteigts, jo viņš anestēziju bija saņēmis tikai vienu reizi savā dzīvē, stāsta Lista. Viņa pamanīja, ka anesteziologam trīc rokas, kad viņš ievadīja zāles 110 gadus vecam vīrietim.
Saskaņā ar Bostonas universitātes New England Centenarian Study datiem, vīrieši nodzīvo līdz 100 gadiem neparasti, ka tikai 15% procenti simtgadnieku ir vīrieši. Iemesli ir neskaidri.
Supersimtgadnieku klubs – cilvēki, kas dzīvo līdz 110 gadiem vai vecāki , ir vēl ekskluzīvāks. Pētījumā atzīmēts, ka vīrieši veido tikai aptuveni 10% no šīs vecuma grupas.
Saskaņā ar Gerontoloģijas pētniecības grupas datiem, kas uztur apstiprināto pārsimtgadnieku sarakstu , vecākajam vīrietim pasaulē pašlaik ir 111 gadi un viņš dzīvo Anglijā. Drensfīlds šobrīd ir 8. vecākais vīrietis sarakstā.
1914. gada 28. martā dzimušais Dransfīlds ne tikai bauda neticamu ilgmūžību, bet arī veselīgu ilgmūžību ar piemērotu prātu un ķermeni. Viņš saka, ka viņam nekad nav bijušas nopietnas slimības, piemēram, vēzis vai sirds slimības. Lista piebilst, ka Dransfīlds vienmēr ir bijis vesels, un viņam nav galvas vai muguras sāpju.
“Manā mūžā man ir ļoti, ļoti, ļoti paveicies,” 2023. gadā portālam TODAY sacīja Dransfīlds.
Viņam ir viens bērns, trīs mazbērni un septiņi mazmazbērni. Viņa sieva 54 gadu vecumā nomira 1992. gadā.
Daudzi ģimenes locekļi, draugi un ugunsdzēsēji nesen pulcējās ugunsdzēsēju namā, kur viņš kādreiz bija priekšnieks, lai atzīmētu kunga 110. dzimšanas dienu.
“Trakākais ir tas, cik satraukti cilvēki ir runāt par viņu un svinēt viņu,” saka Lista. “Tas ir tik sirsnīgi redzēt, cik daudzi cilvēki domā, ka viņš ir tikpat īpašs kā mēs.”
Lūk, kas jāzina par pārsimtgadnieku un viņa padomiem ilgstošai dzīvei:
Pavadiet laiku darot to, kas jums patīk
Drensfīlds vairāk nekā 80 gadus pavadīja vietējā brīvprātīgā ugunsdzēsības dienestā un kādu laiku bija priekšnieks.
Uz jautājumu, kas viņam sagādāja laimi un uzturēja dzīvē, viņš ātri atbild: “Ugunsdzēsēji. … Es satiku tik daudz draugu.
Lista stāsta, ka viņas vectēvs, kļūstot vecāks, turpināja ierasties ugunsdzēsēju namā un bija kluba “3 līdz 5” dalībnieks.
“Pēc manas vecmāmiņas nāves tieši tas viņu atturēja. Katru dienu viņš devās uz ugunsdzēsēju māju no pulksten 3 līdz 5, un visi vecie puiši tur sēdēja un tusēja. Tā bija kā viņa ģimene,” viņa atzīmē.
Kas attiecas uz Dransfīldas profesionālo dzīvi, viņš strādāja 60 gadus, no kuriem lielāko daļu bija auto detaļu tirdzniecības menedžeris, un pēc 70. gadu beigām aizgāja pensijā: “Es joprojām gribēju strādāt, bet mana sieva teica, ka ir laiks pamest,” viņš atceras.
Piens labvēlīgi ietekmē ķermeni
Drensfīlds pameta skolu pēc 8. klases un 15 gadu vecumā devās strādāt uz piena fermu, lai palīdzētu uzturēt ģimeni. Viņš piegādāja pienu piecus gadus un dzēra tik daudz, cik gribēja, ko viņš skaidro ar veselīga uzmundrinājuma nodrošināšanu – īpaši Lielās depresijas laikā 20. gadsimta 30. gados.
“Es dzēru pienu un labi ēdu, jo strādāju fermā. Un es bieži atgriežos pie tā un domāju, ka tie man ir devuši labu sākumu dzīvē un mana ķermeņa kauliem,” stāsta Dransfīlda.
Pienam joprojām ir sava loma viņa dzīvē: simtgadnieks savu ilgmūžību atzīmē, ka dzer Ovaltine – aromatizētu pienu un uztura bagātinātāju – katru dienu pēc brokastīm. Viņš par to ir bijis tik atklāts, ka, kad viņam apritēja 100 gadi, viņa dzimšanas dienas ballītē visi dzēra Ovaltīnu, stāsta Lista.
Esiet aktīvs
Dransfīlds necēla svarus un nevingroja sporta zālē, taču visu mūžu viņš kustējās .
“Man bija 21 gads, kad es pievienojos ugunsdzēsības dienestam, un tas ir vingrinājums, ko es veicu katru dienu – atbildēja uz ugunsgrēka trauksmēm Litlfalsā,” viņš saka.
“Es biju aktīvs un aizskrēju, kad 40 gadus atskanēja signalizācija. Pēc tam nākamos 40 gadus (es turpināju), kad man tā šķita.
Strukturēti vingrinājumi viņu uzjautrina. “Viņš smejas par cilvēkiem, kuri skrien. Viņš saka: “Uz kurieni viņi skrien?” saka viņa mazmeita.
Izbaudi to, ko ēd
Supersimtgadniekam garšo itāļu ēdieni, hamburgeri, salāti, piena šokolāde un citi saldumi. Viņš katru dienu dzer tasi kafijas un laiku pa laikam dzer alu, bet nebauda citus alkohola veidus.
Viņš precīzi neievēroja Zilo zonu diētu .
“Tas ir tas, kas ir traks, ka viņš nebija uzmanīgs attiecībā uz savu diētu,” saka Lista.
“Viņš ir ēdis visu, ko vēlas. Viņš nekad nav novērojis savu svaru. Viņam nekad nav bijis jāzaudē svars. Viņš vienmēr ir bijis formā. ”
110 gadu vecumā Dransfīlds joprojām gatavo pats sev, lai gan tas parasti nozīmē zupas uzsildīšanu uz plīts vai gatavo ēdienu mikroviļņu krāsnī, atzīmē Lista. Viņam patīk iegādāties maltītes restorānā, kas atrodas netālu no viņa mājas.
Nekad nav par vēlu novērst sliktos ieradumus
Dransfīlds sāka smēķēt, kad viņam bija 50 gadu, kad kāds ugunsdzēsējs viņam piedāvāja cigareti un viņam tā iepatikās. Bet apmēram 20 gadus vēlāk viņš atmeta.
“Kādu dienu viņš man teica, ka pārtrauks smēķēt,” atceras Lista. “Viņš izmeta cigaretes, un viss. Viņš vienkārši vairs nekad nesmēķēja.
Paliec pozitīvs
Drensfīlds sevi uzskata par optimistu . Viņam ir arī lieliska humora izjūta, un viņam patīk pilsētā zināt ikviena vārdu, stāsta viņa mazmeita.
“Cilvēku pazīšana un cilvēku mīlestība liek man dzīvot ilgāk,” saka Dransfīlds.
“Viņam vienmēr bija tik pozitīva, optimistiska attieksme, pat tad, kad mana vecmāmiņa nomira. Viņš dzīvoja viņas labā, bet bija apņēmības pilns dzīvot tālāk,” piebilst Lista.
“Es saglabāju pozitīvu attieksmi. Es nekad nedomāju citādi, ja kaut kas nav kārtībā,” atzīmē Dransfīlds.
“Man klājas labi, un es ceru, ka labais Kungs mani tā turēs.”