Tīģerodi pārnēsā dažādas slimības. Denges drudzis izraisa gripai līdzīgus simptomus, piemēram, drudzi, galvassāpes, ķermeņa sāpes un izsitumus uz ādas. Smagos gadījumos var iestāties iekšēja asiņošana, šoks vai pat nāve. Čikungunjas drudzim ir līdzīgi simptomi, bet tas izraisa arī stipras locītavu sāpes, kas ilgst nedēļām ilgi. Imunologi iesaka vakcinēties ceļotājiem no 12 gadu vecuma. Savukārt Šveices zinātnieki cenšas apturēt kukaiņa izplatību ļoti neparastā veidā.
Pavisam nesen kāds Elzasas iedzīvotājs Francijā inficējās ar Čikungunjas vīrusu, ko pārnēsā odi. Līdzīgi gadījumi ir ziņoti arī populārajā brīvdienu reģionā ap Madžores ezeru.
Dienvidšveices Lietišķo zinātņu un mākslas universitātes (SUPSI) pētnieki tagad vēlas apturēt tīģermosku izplatību, izlaižot vēl vairāk tīģermoskītu dabā. Saskaņā ar Mikrobioloģijas institūta datiem, līdz septembrim Askonas un Lozones pašvaldībās Lokarno rajonā (Šveice) katru nedēļu tiks izlaisti aptuveni 72 000 odu tēviņu.
Knifs: dzīvnieki tiek sterilizēti. PInstitūta pārstāve paskaidro: “Atšķirībā no odu mātītēm , tēviņi nekož un tāpēc nepārnēsā vīrusus. Tā vietā tie aktīvi piedalās, vairojoties. Odu mātīte, kas pārojas ar sterilu tēviņu, vairs nevar radīt pēcnācējus.”
Tas ir paredzēts, lai dabiski ierobežotu populāciju. Sākotnējie testi Morkotē, kas tiek uzskatīta par “skaistāko ciematu Šveicē”, parādīja, ka mātīšu odu skaits ir samazinājies līdz pat 63 procentiem. Nākamie neauglīgie odi tiks izlaisti aizsargājamās teritorijās, piemēram, skolu teritorijās un viesnīcu kompleksos. Tur pagaidām nav atrasts daudz odu, un zinātnieki vēlas noskaidrot, vai šī metode var novest pie pilnīgas odu iznīcināšanas. Lai to izdarītu, darbinieki savāc olas un uzstāda īpašus odu slazdus.
Ja projekts izdosies, tehnoloģiju varētu plaši izmantot skartajās teritorijās: “Metode ir droša, videi draudzīga un neinvazīva.”