Gruzijā šo ēdienu sauc par Čašušulī un tas arī tulkojas kā Sautējums. Tradicionāli to gatavo no visiem gaļas veidiem , tāpēc arī cūkgaļu varam izmantot kā tradicionāla čašušulī pamatsastāvdaļu , bet vienīgā atšķirība gaļas veidu izvēlē , ir tikai piedevu un garšvielu dažādošana. Protams , Kaukāza virtuvē to ir izteikti daudz , tāpēc pašmāju eksperimentiem visērtāk būs izmantot jau gatavus garšaugu maisījumus.
Izmantosim 300 gramus cūkgaļas un tās marinēšanai vajadzēs 1 tējkaroti adžikas , 1 karoti baltā vīna etiķa un sāli. Mērci gatavosim no 2 sarkanajiem sīpoliem , 3 ķiploka daiviņām , 1 karotes augu eļļas , 1 tējkarotes adžikas , 1 tējkarotes tomātu pastas , puses glāzes vārīta ūdens , zaļumiem ( kinza , pētersīļi , dilles ) , 2 pilnas karotes gruzīnu garšvielu maisījuma ( vai atsevišķi pa pusei tējkarotes malta koriandra un hmeli suneli , 1 tējkaroti svanijas sāls , 1 tējkaroti aromātiskā bazilika jeb regana ) , sāli , piparus , 2 tomātus un 1 lauru lapu.
Gaļu sagriežam mazos gabaliņos , beram bļodiņā , pievienojam adžiku , etiķi , sāli , ar rokām kārtīgi samaisām , pārsedzam bļodiņu ar plēvi un liekam ledusskapī 5 – 6 stundas pamarinēties.
Samarinēto gaļu apcepam biezā pannā uzkarsētā augu eļļā līdz gatavībai , pievienojam rupji sagrieztus sīpolus un pasautējam visu vēl aptuveni 5 minūtes. Pēc tam pievienojam tomātu pastu , adžiku , apmaisām , pievienojam sīki sagrieztus vai sablendētus tomātus , sakapātus ķiplokus , lauru lapu un , ja vēlaties šķidrāku mērci , pielejam verdošu ūdeni , apmaisām un visu pasautējam vēl aptuveni 5 minūtes.
Noslēgumā pievienojam visas specifiskās garšvielas , sasmalcinātus zaļumus , apmaisām un ņemam nost no uguns.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!