Dārziem un to iekārtošanai veltīto aprakstu sēriju šajā reizē par šābrīža aktuālajiem darbiem dārzā , bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Sēj vasaras puķes, piķē to dēstus. Ja laiks silts, varbūt var dalīt un pārstādīt dienlilijas un citas ziemcietes, kas zied vasaras otrajā pusē. Pakāpeniski noņem segumu rozēm, ziemcietēm un daudzgadīgajiem garšaugiem. Ziemcietes un pavasara sīpolpuķes vēlams spēcināt ar kādu bioloģisko mēslojumu. Pārskata dāliju, gladiolu, acidantēru un citu sīpolpuķu stādmateriālu. Galtoniju un monbrēciju sīpolus var droši stādīt dobēs, jo šīs puķes ir aukstumizturīgas. Modina kannas un begonijas. To gumus ierušina kūdrā, laista un noliek gaišās, siltās telpās. Modina arī dāliju gumus, ja vēlas tās pavairot ar spraudeņiem. Apgriež un pārstāda fuksijas. Ar spraudeņiem pavairo pelargonijas. Dobēs, podos un toveros stāda atraitnītes. Dēstiem sēj brokoļus. Vāc sezonas ārstniecības augus.
Šajās dienās laukā vai siltumnīcā sēj salātus, spinātus, dilles un citus garšaugus, stāda sīpolus lokiem. Sēj un piķē kāpostus, ziedkāpostus un rožu kāpostus. Piķē puravu dēstus. Pārstāda un dala rabarberus un sparģeļus, piķē to dēstus. Ja nepieciešams, pārstāda maurlokus un nokaru sīpolus. Dobēs sēj skābenes. Sēj un piesēj zālienus. Stāda kokus un krūmus. Laista, mazgā, mēslo un pēc nepieciešamības pārstāda telpaugus.
10. aprīļa pēcpusdienā kā gada 100. dienā, pēc tautas ticējumiem, jāsēj zirņi, tad tie nebūs tārpaini. Taču jāskatās pēc laika apstākļiem, jo cukurzirņiem vajadzīga iesilusi augsne; pelēkie zirņi ir izturīgāki. Sēj lauka pupas agrai ražai. Sēj melones dēstiem. Vēl var sēt tomātus, kas paredzēti audzēšanai laukā. Stāda augļukokus un ogulājus.
Apstrādā augsni nezāļainos laukos. Sakārto vai taisa no jauna sētas, ierok stabus. Līdzina un nostiprina nogāzes, veido un klāj celiņus. Sakārto dārza būves.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!